מחלות אחרות של מסתמי הלב

המסתם המיטרלי

היצרות המסתם המיטרלי

היצרות המסתם המיטרלי פירושה שהמסתם אינו נפתח פתיחה רחבה מספיק כדי לאפשר לדם לזרום מהעלייה השמאלית לחדר הלב השמאלי.

מסתם אבי העורקים

מסתם אבי העורקים, הנמצא גם הוא בצד השמאלי של הלב, שולט על זרימת הדם מן החדר השמאלי בחזרה לתוך אבי העורקים ואל תוך המחזור המערכתי.

היצרות מסתם אבי העורקים

היצרות אבי העורקים היא המחלה השכיחה ביותר מבין מחלות מסתמי הלב. במחלה זו חלה הסתיידות והצטמצמות המסתם ביציאה של חדר הלב השמאלי. כתוצאה מכך נאלץ הלב לעבוד קשה יותר כדי להזרים את הדם המועשר בחמצן אל אבי העורקים ואל הגוף. בהתאם לחומרת המחלה, נפח הדם המועשר שמגיע למחזור המערכתי עשוי להיות מועט מדי ולגרום לתסמינים כמו סחרחורת או קריסה אפשרית של מערכת מחזור הדם. הסיבות השכיחות ביותר להיצרות מסתם אבי העורקים בגיל מתקדם הן ניוון והסתיידות מסתם הלב.

אי-ספיקה של מסתם אבי העורקים

אי-ספיקה של מסתם אבי העורקים פירושה שמסתם אבי-העורקים אינו נסגר כראוי ושחלק מהדם שמוזרם מחדר הלב השמאלי אל תוך אבי העורקים זורם בחזרה. כיוון שחדר הלב השמאלי צריך להכיל גם את הדם החדש שנכנס מן העלייה השמאלית התוצאה היא שהוא נמתח קשות – מה שעלול לגרום לאי ספיקת לב כללית (חולשה של הלב). עם הגורמים לאי-ספיקה של מסתם אבי העורקים נמנים קדחת שיגרונית, אשר עשויה להשפיע גם על מסתמי הלב, או דלקות של שסתום אבי העורקים כתוצאה מזיהום חיידקי (אנדוקרדיטיס).

Accessibility
עברית