ניתוח לב פתוח

בהתאם למקור בעיית אי-ספיקת המסתם המיטרלי, חומרת הבעיה ותסמיניה, עשוי הרופא המטפל להמליץ על ניתוח לתיקון המסתם המיטרלי (שחזור) או להחלפתו. עבור חולים שהם מועמדים מתאימים לניתוח הודות לדפוס המחלה ומצבם הגופני הכללי, שיטה זו היא העדיפה על פני אפשרויות הטיפול האחרות - עם תוצאות ארוכות טווח טובות יחסית וסיכויים טובים לשיפור באי-הספיקה המיטרלית.

תיקון המסתם המיטרלי

ניתוח לתיקון המסתם המיטרלי נעשה כאשר אפשר לתקן את הפגם תוך שמירה על מסתם הלב של המטופל. ישנן מגוון טכניקות לתיקון המסתם המיטרלי; את טבעת המסתם, למשל, ניתן להדק באמצעות טבעת פלסטיק כדי לשפר את ההיצמדות (קואפטציה) של עלעלי המסתם. במקרים חריגים ניתן לבצע כמה מהטכניקות המורכבות פחות בהליך פולשני מינימלי דרך חתך קטן מתחת לפטמה.

החלפת המסתם המיטרלי

בהתאם לחומרת הנזק, יכול להיות שיהיה צורך להחליף את המסתם המיטרלי כולו בהליך כירורגי. המסתם החולה יוחלף במסתם תותב מכני עשוי מתכת או פלסטיק או במסתם ביולוגי. אם יעשה שימוש במסתם מכני יצטרך החולה לקחת תרופות נוגדות קרישה (תרופות לדילול דם) למשך שארית חייו. החלפת המסתם המיטרלי מבוצעת כאשר בית החזה פתוח ובעזרת מכונת לב-ריאה שכן הלב יהיה דומם במהלך הניתוח.

Accessibility
עברית